گنج هائی که در قلب هستند ، قابل سرقت نیستند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
خانه » مطالب اقتصادی » جزئیات توسعه فازهای ۱۱ تا ۲۴ پارس جنوبی در سال ۹۶/پیشرفت فاز ۱۱ صفر درصد بود

جزئیات توسعه فازهای ۱۱ تا ۲۴ پارس جنوبی در سال ۹۶/پیشرفت فاز ۱۱ صفر درصد بود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس براساس اطلاعات مندرج در گزارش سازمان برنامه و بودجه، پیشرفت فیزیکی-مالی فازهای ۱۱ تا ۲۴ پارس جنوبی به تفکیک مورد ارزیابی قرار گرفته است که جزئیات آن را در جدول زیر ملاحظه می کنید.

*وضعیت فازهای در حال تکمیل

همانطور که در جدول فوق ملاحظه می شود فاز ۱۱ پارس جنوبی در پایان سال ۹۶ هیچ پیشرفت فیزیکی-مالی و تبعا هیچ تولیدی نداشته است. این در حالی است که قرارداد توسعه فاز ۱۱ به عنوان آخرین فاز از فازهای ۲۴گانه میدان گازی پارس جنوبی در قالب قراردادهای جدید بالادستی با کنسرسیومی متشکل از شرکتهای توتال فرانسه، CNPCI چین و پتروپارس (به ترتیب با سهم مشارکت ۵۰٫۱ ،۳۰ و ۱۹٫۹ )در تیرماه ۱۳۹۶ به امضا رسیده بود.

فاز ۱۳ با صرف هزینه ۶۹۷ میلیون دلاری در سال ۹۶ به پیشرفت ۸۸٫۶ درصدی رسیده است.

فاز ۱۴ هم با هزینه ۸۷۲ میلیون دلاری در سال ۹۶ به میزان پیشرفت ۷۹ درصدی رسیده است.

همچنین فازهای ۲۲ تا ۲۴ با صرف هزینه ۶۱۵ میلیون دلاری در سال ۹۶ به میزان پیشرفت ۸۸٫۱ درصدی رسیده است.

*وضعیت فازهای در حال تولید

این گزارش حاکی است از فاز ۱۲ که در سال ۹۴ به بهره برداری رسیده بود و به بهره بردار تحویل داده شده است، در سال ۹۶ روزانه ۶۱٫۱ میلیون متر مکعب گاز تولید شده است.

همچنین فازهای ۱۵ و ۱۶ که در سال ۹۵ به بهره برداری رسیده بود و به بهره بردار تحویل داده شده است، در سال ۹۶ روزانه ۴۵٫۵ میلیون متر مکعب گاز تولید شده است.

براساس این گزارش، فازهای ۱۷ و ۱۸،۱۹ و ۲۰،۲۱ که در سال ۹۶ به بهره برداری رسیدند و مجموعا با صرف هزینه ای حدود ۸۳۵ میلیون دلار در این سال، این فازها به پیشرفتی حدود ۹۶ تا ۹۷ درصد رسیده اند. مجموع تولید گاز از این پنج فاز در سال ۹۶، روزانه ۱۶۰٫۱ میلیون متر مکعب بوده است.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز